Гідропідсилювач Тернопіль

Несправності гідропідсилювача керма

і методи їх усунення

Несправності гідропідсилювача керма можуть призвести до не поправимо наслідків, адже керування автомобілем, особливо на далекі відстані, річ досить втомлива, і від втоми водія на пряму залежить збільшення ймовірності вильоту автомобіля в кювет або іншого ДТП. Тому, щоб полегшити долю водія і зменшити ймовірність ДТП, сучасні легкові автомобілі дуже часто оснащуються підсилювачем рульового управління. Спочатку підсилювачі застосовувалися тільки на вантажних авто, але з часом вони з’явилися і легкових машинах.

На автомобіль може бути встановлений гідравлічний, електрогідравлічний і електричний підсилювач рульового керування. Найпоширенішими є гідропідсилювачі. Конструкція їх не дуже складна, але все ж в процесі експлуатації автомобіля можуть з’явитися поломки і даного сайту рульового управління.

Несправності гідропідсилювача керма можуть проявлятися у вигляді:

  • Підвищених шумів під капотом;
  • Збільшення зусилля на рульовому колесі;
  • Підтікання робочої рідини;
  • Підвищений шум.

Підвищені шуми виникають в декількох випадках. Поява сторонніх звуків під капотом під час повороту рульового колеса частіше всього свідчить про послаблення натягу ременя приводу насоса ГПК.

Щоб усунути цю несправність потрібно перевірити натяг ременя. В робочому стані при посиленому тиску на ремінь великим пальцем він повинен прогинатися на 0,1-0,15 див. Якщо ж ремінь прогинається значно більше, його слід підтягнути натяжним механізмом.

Несправності гідропідсилювача керма і способи їх усунення

Підвищений шум може бути причиною того, що в системі не вистачає рідини, внаслідок чого у неї потрапило повітря. В цьому випадку потрібно долити рекомендовану рідина в бачок ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА. Але після цього обов’язково слід провести прокачування системи для видалення з неї повітря.

На різних автомобілях дана операція може проводитися по-різному. При наявності спеціального штуцера. В одному випадку прокачування проводиться за допомогою спеціального штуцера, який можна знайти на корпусі гідропідсилювача. Для зручності прокачування передня частина авто вивішується, рульове колесо повертається в яку-небудь сторону до упору. При цьому двигун має бути заглушений. Потім штуцер для прокачування трохи послаблюється для того, щоб через нього міг вийти повітря. Після цього рульове колесо не швидко повертається в іншу сторону до упору.

Несправності гідропідсилювача керма і способи їх усунення

При повертанні рульового колеса через штуцер повинен вийти все повітря з системи. Сигналом того, що повітря вийшов, буде поява зі штуцера рідини. Якщо рідина пішла, то, не змінюючи положення рульового колеса, штуцер потрібно затягнути, щоб через нього повітря не потрапив назад у систему. При проведенні даної операції потрібно постійно стежити за рівнем рідини в бачку.

Потім слід опустити передню частину авто. Щоб завершити прокачування системи, потрібно запустити двигун і почати провертати кермо з боку в бік до упору. Але довго утримувати кермо в крайньому положенні не можна. Під час проведення цієї операції в бачку будуть з’являтися бульбашки повітря. Провертати кермо при заведеному двигуні потрібно до тих пір, поки ці бульбашки не зникнуть.

Гідропідсилювач без штуцера

Якщо гідропідсилювач не обладнаний штуцером для стравлювання повітря, процес прокачування здійснюється дещо інакше. Спочатку проводяться операції при заглушеному двигуні. Для цього передня частина авто вивішується. Заливається В бачок рідину до рівня. Потім потрібно кілька разів провернути кермо від упору до упору. Потім авто опускається на землю. Після чого потрібно запустити двигун і дати йому попрацювати кілька хвилин. Далі рульове колесо потрібно знову провернути від упору спочатку вліво, потім в право, не зупиняючись в крайніх положеннях. При цьому потрібно стежити за рівнем рідини і в разі потреби проводити долівку. При проведенні цієї операції в бачку на поверхні рідини утворюється піна. Потім потрібно зупинити двигун і почекати, поки піна не зникне. Прокачування проведена. Якщо шум під капотом постійно прослуховується, то це сигналізує про знос підшипників насоса гідропідсилювача. В такому випадку проводиться заміна насоса.

Збільшення посилення на рульовому колесі

Несправності гідропідсилювача керма, які проявляються збільшенням зусилля на рульовому колесі, свідчать про засмічення системи. В такому випадку потрібно перевірити фільтруючий елемент бачка гідропідсилювача. Якщо помітна сильна його засміченість, бачок потрібно замінити. Після чого провести промивку системи шляхом дворазової заміни робочої рідини з подальшою прокачуванням системи. Цю операцію потрібно проводити також, коли було виявлено помутніння рідини.

Підтікання робочої рідини

Дуже часто несправності гідропідсилювача керма зводяться до появи підтікання робочої рідини. Вона може протікати в місцях кріплення трубопроводів або ж у разі пошкодження цих трубопроводів. В першому випадку рекомендується замінити хомути на трубопроводах. При пошкодженні трубопроводу, його потрібно замінити, для чого доведеться зливати робочу рідину з системи. Причому бажано міняти всі трубопроводи відразу. Після заміни трубопроводів у систему заливається нова рідину і проводиться прокачування.

Важливо пам’ятати, що повторне використання робочої рідини гідропідсилювача не рекомендується, оскільки це може призвести до виходу з ладу елементів гідропідсилювача.


У нас Ви можете придбати Гідропідсилювач керма в Тернополі за доступними цінами.

Купити Гідропідсилювач, комплектуючі Тернопіль